• język migowy
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Święto Niepodległości

9 11 2021 #Aktualności

Biało-czerwona flaga, podobnie jak polskie godło oraz hymn, należy do symboli narodowych. Wg definicji, jest to symbol, który buduje poczucie wspólnoty wśród obywateli danego państwa oraz podtrzymuje tożsamość narodową. Z tego względu powinna być traktowana w sposób szczególny, z godnością i szacunkiem. Nie można jej deptać, gnieść, drzeć lub podpalać. Na fladze nie mogą znajdować się żadne dodatkowe napisy. Prawidłowe zachowania wobec polskiej flagi zostały szczegółowo opisane i są regulowane przez ustawę o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.

Nasza szkoła jak co roku bierze udział w pięknej akcji "Szkoła do hymnu". W środę 10 listopada, symbolicznie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie odśpiewają Hymn narodowy.