• język migowy

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

21 09 2022 #Aktualności

Spotkanie w CKE.

12 września br. uczniowie klas 8 i 6 uczestniczyli w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się w CKE w Czerwionce-Leszczynach. Pani sędzia przybliżyła młodym ludziom zmiany związane z Kodeksem Karnym. Szczegółowo omówiła normy i zasady, których przekroczyć nie wolno, ponieważ są one kwalifikowane jako czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest różnica między przestępstwem a wykroczeniem. Ponadto prowadząca zachęciła młodzież do założenia w szkole ,,kącika prawnego'', w celu wyeliminowania zachowań niepożądanych w najbliższym otoczeniu. Jednak najważniejszy był wniosek końcowy, iż nie powinniśmy pozostać bierni i obojętni na krzywdę ludzką. Zajęcia profilaktyczne przypadły uczniom do gustu i okazały się doskonałą formą zdobycia wiedzy potrzebnej w życiu.